Partneri

Túto stránku venujeme našim partnerom v projekte a tým našim dodávateľom stavby, ktorí súhlasili so zverejnením svojej účasti na našom projekte a na zhotovení domu.

 

 

Architekti

Možno budete mať šťastie a nájdete architekta, ktorý vyhovie vašej predstave na prvý pokus. Nám sa to vďaka doporučeniu priateľa podarilo na tretí pokus. Tvorcom štúdie a projektu nášho domu sú architekti a projektant spoločnosti architektonická dielňa collegium, s.r.o..

 

 

Staviteľ

Oslovili sme viacero stavebných spoločností. Ich úvodné nadšenie sa okamžite stratilo v momente keď zistili, že chceme, aby postavili pasívny dom. Aj v tomto prípade sme boli úspešný na tretí pokus a vďaka osobnej referencii nášho známeho. Prehliadka dvoch stavieb v rôznom štádiu dohotovenia potvrdila náš výber. Staviteľom našej stavby, v stavebnej terminológii generálnym dodávateľom našej stavby, je spoločnosť GRAPA – Šikyňa, s. r. o..

 

 

Krov strechy

Dnes nie je ľahké nájsť dodávateľa, ktorý je schopný zhotoviť väznicový krov s použitím tradičných tesárskych čapových spojov a tento dodať na Slovensko. Nám sa podarilo nájsť takéhoto dodávateľa v spoločnosti PILA MARTINICE s.r.o..

 

 

Test neprievzdušnosti

Oslovili sme viacero možných dodávateľov. Väčšina z nich sa sústreďovala hneď na vykonanie testu.  Našli sme len jedného, ktorý nám najskôr poskytol kompletné poradenstvo, ako správne vyhotoviť kľúčové detaily domu, a potom vykonal samotné meranie. Príjemným prekvapením a bonusom bola rozumná cena. Týmto dodávateľom je spoločnosť Asex, s.r.o. .

 

 

Žalúzie

Ponuka vonkajších vodorovných žalúzií je aj na Slovensku pomerne bohatá. Výber sa však podstatne zúži, ak začnete hľadať žalúzie, ktoré je možné integrovať do tepelnej izolácie steny pasívneho domu. Ak k tomu pridáte kritérium dobrej kvality za rozumnú cenu, potom veľa možností nezostane. Naším predstavám najlepšie vyhovujú žalúzie dodávané spoločnosťou SUN SYSTEM SR, s.r.o..